YENİLENEN TIBBİ CİHAZLARI ve YENi GÜÇLÜ KADROSUYLA
HİZMETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR

 

Türkiye Hastanesi Diş Ünitesi’nde poliklinik hizmetleri pazar hariç, her gün 08:00-17:30 arasında verilmektedir.


Türkiye Hastanesi Diş Ünitesi’nde SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı anlaşması yoktur.

Telefonla bilgi alabilirsiniz : 0212 314 11 51 - 0212 314 14 96

Ağız ve diş sağlığı, bireyin sosyal aktivitelerini de etkileyen önemli bir sağlık sorunu olma özelliği taşıyor. Bakımlı dişlere sahip olmak kişinin kendine güven duygusunu pekiştiriyor. Bu da şüphesiz, ağız ve diş sağlığına özen göstermekle sağlanabiliyor.

Türkiye Hastanesi Diş Ünitesi, ağız ve diş sağlığına ilişkin her türlü sorunun çözümünde, çağdaş teknolojik donanıma sahip hastane ortamında hizmet veriyor.

Diş ve ağız sağlığının önemi
Ağız ve diş sağlığının, genel sağlık üzerinde önemli etkisi bulunuyor. Ağız ve diş sağlığındaki olumsuzluk, bireyin genel sağlığını da bozuyor. Diş çürüğü ve ağız yapısındaki bozukluk, sindirim sistemini doğrudan etkiliyor. Sağlıksız dişler, mide ve sindirim sistemi hastalıklarına, beyin, kalp, akciğer, böbrek üstünde olumsuz etkilere zemin hazırlıyor, enfeksiyon riskini artırıyor.

Diş Ünitesi’nin hizmetleri   
Türkiye Hastanesi Diş Ünitesi, konularında uzman deneyimli hekim kadrosu ve ileri teknolojik donanımıyla ağız ve diş sağlığıyla ilgili tüm branşlarda hizmet veriyor. Ünitemizde, her yaştaki kişilerin ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunları kesin çözüme kavuşturuluyor.

Diş Ünitesi’nde şu hizmetler veriliyor:

 • Konservatif ve endodontik tedavi ( çürük tedavileri-estetik dolgular ve kanal tedavileri)
 • Protez
 • Cerrahi
 • Pedodonti ( Çocuk dişleri )
 • Ortodonti
 • Periodontoloji
 • İmplantoloji

Bir seansta tam tedavi
Türkiye Hastanesi Diş Kliniği; çağdaş teknolojik donanımı yanında tam donanımlı modern hastane koşullarında hizmet vermenin avantajını taşıyor. Bu imkanlar çerçevesinde gerekirse genel anestezi uygulanarak, yani, hasta uyutulmak suretiyle tedavi yapılabiliyor.

Genel anestezi uygulaması, diş tedavisinden korkan, birkaç seanslık tedaviye zaman ayıramayan, haftalarca sürecek diş tedavilerini bir seansta bitirmek isteyen hastalar ve özellikle çocuklar için büyük kolaylık sağlıyor.

Panoromik röntgen
Türkiye Hastanesi Diş Ünitesi’nde ağız ve diş hastalıklarının tanısında gelişmiş cihazlardan ve modern laboratuvar olanaklarından yararlanılıyor. Bunlar arasında, sorunlu dişle birlikte çene yapısını geniş biçimde gösterebilen panoromik röntgen cihazı da bulunuyor. Böylelikle, bir noktadaki soruna bağlı muhtemel çene rahatsızlıkları da belirlenebiliyor.

Mikro Kamera
Tam muayene sırasında intraoral (ağız içi) kamerayla ağız içi ayrıntılı biçimde inceleniyor. Hasta, kendi ağzında adeta bir tura çıkartılıyor. Bu minik kamera, ağız içinde her bir dişin fotoğrafını çekiyor ve bunları, hastanın da izleyeceği monitöre aktarıyor. Böylelikle hasta, ağzını ayrıntılı biçimde tanıma imkanı buluyor, rahatsızlığını daha iyi anlıyor.

Ağızdaki şikayet bölgelerine bakılırken, buralardaki çeşitli ağız patolojisi türleri, lezyonlar, kırık dolgu ve dişler, çeşitli dişeti sorunları, çürük dişler ve çıplak gözle görülmeleri çok zor olan çürükler kolayca görülebiliyor.

Ortodonti
Çocuklarda ve yetişkinlerde diş çarpıklıklarıyla ve çene anomalileriyle ilgili sorunlar ortodonti uzmanlarınca ele alınıyor. Sorunun nedenleri saptanarak çözümüne gidiliyor.
Bu çerçevede genellikle karşılaşılan sorunlar şöyle sıralanıyor:

 • Çene darlığı
 • Çapraşıklık
 • Alt çene içerliği
 • Yapısal bozukluklara ilişkin tüm sorunlar

Periodontoloji
Dişeti ve etrafındaki dokuların hastalıkları periodontoloji uzmanları tarafından tedavi ediliyor. Bu kapsamdaki sorunlar iki temel olguyla gelişiyor:

 • Dişeti çekilmeleri
 • Dişeti iltihapları

Bunlara neden olan vitamin eksiklikleri ve beslenmeye bağlı etkenlerle mikrobik etkenler belirlenerek tedavileri sağlanıyor.
Bu konuda ağız hijyeni de büyük önem taşıyor. Gerekli tedavinin yanı sıra, hastalar, hijyen konusunda da hekimlerimiz tarafından bilgilendirilerek, sağlıklı bir ağza sahip olmaları sağlanıyor.

Protez
Diş kayıplarının yol açacağı yetmezliği gidermek protezle mümkün olabiliyor. Diş eksikliği olanların, bu eksiklikleri en son yenilikler doğrultusunda sabit ve hareketli protezlerle gideriliyor.
Bu çerçevede:

 • Estetik bozukluk gösteren vakalarda mükemmele ulaşan porselen kaplamalarla ağız yapısı ve kişinin görüntüsü değiştiriliyor
 • Empress-kuron ile yapılan ve tabii dişten farkı olmayan porselen protezler yapılıyor
 • Sabit kuron-köprü uygulamaları ve hareketli protezler (modern-klâsik) gerçekleştiriliyor

İmplantoloji
Son yıllarda hızlı gelişme gösteren implantoloji sayesinde ağzında hiç dişi bulunmayanlara yapay sabit diş takılabiliyor. Bu uygulama, çene kemiğine vidalar yerleştirmek suretiyle gerçekleştiriliyor. İmplant ile ağzında diş bulunmadığı için çıkarılabilen hareketli protez, takma damak kullanmak zorunda kalanlar, estetik sabit dişlere kavuşmuş oluyor.

Cerrahi
Bu tür gömülü kalmış dişler, ağız içindeki kistler, basit ve komplike çene kırıkları cerrahi müdahale ile tedavi ediliyor. Bu operasyonlar, gerektiğinde genel anestezi ile gerçekleştiriliyor.Ağız ve diş sağlığında cerrahi müdahale geniş yer tutuyor. Bu sayede ciddi sorunlara yol açabilecek görünmez tehlikeler ortadan kaldırılabiliyor. Bazen, oluşma veya çekim aşamasında dişin bütünü ya da parçaları çene kemiğine gömülü kalabiliyor. Genellikle 20 yaş dişlerinde bu durumla sıkça karşılaşılıyor.GERİ DÖN