Türkiye Hastanesi Acil Servisi, ambulans hizmetiyle desteklenmiş olarak 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

Telefonla bilgi alabilirsiniz : 0212 314 14 14

Türkiye Hastanesi Acil Ünitesi, hemen müdahaleyi gerektiren sağlık sorunlarında tam hizmet verebilecek bir donanıma sahip bulunuyor. Acil servis çalışmaları, ambulans desteği yanında laboratuvar hizmetleriyle de destekleniyor.

Acil Ünitesi; acil sözünde ifadesini bulan, beklenmedik, ani sağlık sorunlarına bakıyor. Tıpta, “akut olarak gelişen vakalar” diye tanımlanan beklenmedik sağlık sorunları arasında trafik kazası, kalp krizi, yüksekten düşme, nöbet geçirme, solunum durması, herhangi bir nedenle ağır yaralanma gibi olgular yer alıyor. Acil Ünitesi’nde, bu alanda özel eğitim görerek yetişmiş sağlık personeli görev yapıyor.

Modern donanım
Türkiye Hastanesi; acil servis hizmetleri bakımından ülkemizin sayılı sağlık kurumları arasında yer alıyor. Acil Ünitesi, acil müdahale için gerekli her türlü modern ekipmana sahip bulunuyor. Bu donanımı kullanan ekip, acil konusunda bilgili uzman hekimler, paramedikler ve hemşirelerden oluşuyor. Türkiye Hastanesi Acil Ünitesi, acil konusunda yetiştirilmiş uzman sağlıkçılar olan ülkemizin ilk paramediklerinin görev aldığı bir servis olma özelliği taşıyor.

Acil hizmetleri; gece ve gündüz, her branşta uzman hekimler, paramedikler ve hemşirelerin katkısıyla 24 saat aynı kalitede veriliyor.

Servisin işleyişi
Türkiye Hastanesi Acil Ünitesi’ne başvuran hastalara önce triaj uygulanıyor. Yani ayırım yapılıyor. Hastanın durumu değerlendirilip tedavisinin acilliği ölçülüyor ve ona göre yönlendiriliyor. Eğer hastanın durumu gerektiriyorsa, hemen tedavisine başlanıyor.

Hasta acilin önüne geldiğinde önce paramedikler tarafından karşılanıyor. Hastaya hemen müdahale edip, araçtan indirilmesini, taşınmasını sağlıyorlar. Bunu olması gerektiği gibi yapıyorlar. Hastanın acil servisle teması sağlandığı andan itibaren profesyonelce hareket ediliyor.

Hastaların geldikleri andan başlayarak gidişlerine kadar geçen sürede her hastayla birebir ilgilenilerek yardımcı olunuyor.

Ambulans hizmeti
Türkiye Hastanesi Acil Ünitesi, ambulans hizmetiyle destekleniyor. İhtiyaç duyulan vakalara hızlı bir şekilde ulaşılarak, hastanın en uygun koşullar altında hastaneye intikali sağlanıyor. Ambulanslarımız, hasta için, olay yeriyle hastanemiz arasında köprü görevi görüyor.

Hastanın nakli sırasında ambulanslarda, böyle durumlar için yetiştirilmiş paramedikler görev alıyor. Acil müdahale gerektiren her türlü vakaya gerekli ilk bakımı profesyonelce verilip hastaneye nakli gerçekleştiriliyor.

Türkiye Hastanesi Acil Ünitesi, ambulanslarımız veya hastayı getiren vasıtalar için elverişli konumuyla da özellik taşıyor. Ayrıca gereğinde kullanılabilecek ve pek az sağlık kurumunda bulunan helikopter pistine sahip bulunuyor.

Temel destek üniteleri
Türkiye Hastanesi Acil Ünitesi’ni 24 saat kesintisiz hizmet vererek, başlıca şu üniiteler destekliyor:

  • Dahiliye
  • Cerrahi
  • Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Sağlığı
  • Ortapedi ve Travmatoloji
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum


GERİ DÖN